Call for Young People-Peace First Grant Info Session-31/03/2021

Gençlerin gücü adına! Sen de toplumu fikirlerinle şekillendirmeye ve hayallerine adım atmaya hazır mısın? O zaman bu çağrı tam sana göre. Peace First kurumu Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu MENA bölge ülkelerinin günlük olarak karşılaştığı en acil sosyal ve çevresel zorluklar üzerinde çalışmalarına yardımcı olmak için gençlere destek oluyor. Anka Gençlik Derneği Türkiye’nin dört bir yanındaki en yenilikçi ve kararlı değişim yaratan gençlere ulaşmak için Peace First ile ortaklık yaptı. Sizler için gerçekleştireceğimiz bilgilendirme oturumunda, Peace First yetkilileri sizlere çalışma alanları, proje fikirlerinizi hayata geçirme adımları, başvuru aşamaları ve başuru platformu hakkında bilgilendirme yapacak ve projeniz için 250 $ ‘a kadar nasıl mini hibe alacağınız hakkında bilgi verecektir. Bu çarşamba, 31 Mart 2021 Saat 19.00’da görüşmek üzere!

Toplantı Katılım Linki: beacons.ai/ankayouthngo

Not: Katılım herkese açık ve ücretsizdir, toplantı İngilizce gerçekleştirilecektir. Çevrenizdeki arkadaşlarınıza duyurmayı unutmayın!

For the strength of the youth! Are you ready to shape society with your ideas and step into your dreams? Then this call is for you.
Peace First, is going to support young people and their work in Turkey over the most pressing social and environmental challenges faced by the country on a daily basis. Anka Youth Association and Peace First have created a partnership to reach the most innovative and determined young people committed to creating change in their community. In the information session that we will hold for you, Peace First officials will inform you about the working areas, steps to implement your project ideas, application stages and the application platform, and how to receive a mini-grant for your project up to $ 250. See you at 19.00 (GMT+3) this Wednesday, March 31, 2021!

Meeting Link: beacons.ai/ankayouthngo

Note: Participation is free and open to everyone, the meeting will be held in English. Do not forget to announce to your friends around you!

#ankayouthngo #webringtheworldtogether #peacefirst #grant #youth #youngpeople #project #cooperation #funding #support #youthvoice

Write a Message