Non-formal Education’ı Beyza’dan dinleyelim:

16-24 Mayıs 2023 tarihleri arasında Lüksemburg’da düzenlenen bu Erasmus+ projesine katılma şansım oldu. Lüksemburg ev sahipliğinde, Türkiye, Romanya, İspanya, Bulgaristan, Yunanistan, Slovakya ve İtalya, olmak üzere toplam 8 farklı ülkeden katılan yeni beceriler öğrenmek ve edinmek için güçlü motivasyona sahip katılımcılarla beraber projemizi gerçekleştirdik. Tüm proje boyunca ”non-formal education” metotları kullanıldı. Bu faaliyetlerin, birlikte beyin fırtınası, genel tartışmalar, simülasyonlar, rol play, ekip oluşturma ve enerji vericiler gibi faaliyetler olması nedeniyle oldukça keyifli bir öğrenme süreci
geçirdik.
Türk ekibimizin de katkılarıyla beraber Lüksemburg’da çok güzel bir 10 gün geçirme şansım oldu. Projenin her günü yeni bilgiler öğrendim ve bu öğrendiğim bilgileri ileride sosyal hayatımda, mesleğimde kullanmak için sabırsızlanıyorum.
Edindiğim bu tecrübenin benim için olan önemi oldukça fazla. Proje sayesinde edindiğim anıları ve tanıştığım insanları asla unutmayacağım. Bana bu fırsatı sunan Anka Youth derneğine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir sonraki projelerde yer almak için sabırsızlanıyorum.

Türkan Beyza Tutuk

Write a Message