Projelerimizi Hüsam’dan dinleyelim:

Merhabalar, Ben Hüsameddin KÖSE, 23 yaşındayım, Piri Reis Üniversitesinden mezunum. Anka Gençlik Derneğinde proje koordinatörü olarak görev alıyorum.
Anka Gençlik derneği sayesinde Almanya’nın Stuttgart şehrinde 3 farklı projeye katılma imkanım oldu. Mezuniyetimden hemen sonra böyle bir fırsat bularak bu projelerde yer almak benim için çok önemliydi. Hem dil yeteneğimi geliştirdim, hem de farklı konularda non-formal eğitimler aldım. Bunun yanında farklı ülkeleri görmek ve farklı yerlerde bulunmak biz gençlerin vizyonunu kesinlikle geliştiriyor.
Start Of Solidarity konulu ilk projede, birlik ve beraberlik içerisinde olmanın önemini, sanatın birleştirici bir etken olduğunu ve sanatla ortak paydada olan insanların ne kadar kaliteli vakit geçirdiklerini anladım. 7 farklı ülkeden 34 katılımcının bir arada olduğu projede aynı zamanda diğer ülkelerin sanat eserlerini, dans figürlerini öğrenme fırsatı buldum.

Pact4Peace adlı ikinci projemizde barışın oluşması, önemi ve sürdürülebilirliği hakkında konuştuk. Üçüncü projemiz EcoSmart ise daha sürdürülebilir yaşam alanları ve enerji verimliliği hakkındaydı. Bunun dışında her projede yaklaşık 30-35 farklı insanla tanışmak, onlarla bu konuları tartışmak güçlü arkadaşlık ağlarının oluşmasına neden oluyor.
Bunun dışında tüm süreçte bizimle ilgilenen ve bu fırsatları sunan Anka Gençlik Derneği ve kıymetli ekip arkadaşlarıma, katılımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Gelecek projelerde görüşmek dileğiyle…

Write a Message