Umut’tan Youth 4 Green Eart’ü Dinleyelim:

Merhabalar, Ben Umut. 12-20 Eylül 2023 tarihleri arasında Fransada düzenlenen Youth for Green Earth adlı Erasmus+ Gençlik Değişim Projesine katıldım ve bu yazıda yaşadığım tecrübelerimi aktaracağım.


Türkiye, Fransa, İspanya, Polonya, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya ülkelerinden 10’ar harika katılımcının katıldığı toplam 60 kişilik unutulmaz bir gençlik değişim projesiydi.


Konumuz olan doğa hakkında çok fazla etkinlik yaptık. Bilgilendirici ve eğlenceli bu etkinlikler sayesinde sosyal farkındalığı arttırdığımızı düşünüyorum. Geri dönüşüm üzerine yaptığımız konuşmalar, ülkelerin karbon ayakizleri hakkında yaptığımız interaktif etkinlikler ve kendi oluşturduğumuz ve oynadığımız tiyatro oyunları çok keyifliydi ve bilgilendiriciydi.


Bunlara ek olarak, sosyal medyayı daha etkili kullanmanın yollarını öğrendik. Şu anda kullandığım Canva hakkında çok yararlı bilgiler edindik. Yaptığımız grup etkinliklerinde de dikey ve yatay kamera açısı, internet sitesi oluşturma, rehber kitapçığı oluşturma ve sosyal medya hakkında çok yararlı ve püf nokta içeren bilgiler öğrendik ve bunları uygulamaları olarak kullandık.


Dolu dolu ve bol eğlenceli bir projeyi geride bıraktık. Proje hakkında üzüldüğüm tek şey bitmesi oldu. Fakat, muhteşem arkadaşlıklar ve unutulmayacak anılar edindim. Böyle bir tecrübeyi edinmemize vesile olan Anka Gençlik Derneği’ne ve Fransadaki organizatörlerimize çok teşekkür ediyorum.

Umarım sonraki projelere beraber de gidebiliriz.

Sevgilerimle,

Umut

Write a Message