Zeynep’in Lüksemburg Eğitim Kursu Macerası!

Herkese merhaba!

Benim adım Zeynep Rabia Bozkurt. Fırat Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü son sınıf öğrencisiyim. 16-24 Mayıs tarihleri arasında Anka Gençlik Merkezi’nin destekleri sayesinde Weicherdange, Lüksemburg’da “MindYourBusiness+” adlı bir Erasmus+ projesine katıldım. Bu deneyim bana sadece yeni insanlar tanıma fırsatı değil aynı zamanda mükemmel bir eğitim alma ve farklı kültürleri keşfetme olanağı sağladı.

Yeni insanlarla tanışmak ve ikinci bir dil konuşmak bazen zorlayıcı olsa da, çevreme hemen uyum sağlamama yardımcı olan insanlarla tanıştım. Diğer ülkelerden insanlarla tanışmak, kültürel farklılıkları öğrenmek ve olaylara yeni bakış açılarından bakmak benim için ufuk açıcı bir deneyim oldu.

Sadece yeni insanlarla tanışmakla kalmadım, aynı zamanda kişisel ve profesyonel ağımı genişletme şansım oldu. Proje boyunca aldığımız eğitimler, iş dünyasında liderlik ve girişimcilik konularında oldukça değerliydi. Bu eğitimler, kendimi daha iyi bir lider olarak geliştirmeme ve gelecekteki kariyerim için önemli bir adım atmama yardımcı oldu.

Bu harika deneyimi yaşamamı sağlayan Anka Gençlik Derneği’ne çok teşekkür ederim. Eğitim ve kültürel değişim fırsatlarını gençlere sunan Anka Gençlik Derneği’nin öğrencileri proje içinde ve dışında hiçbir zaman yalnız bırakmayıp, her konuda destek olduklarını gönül rahatlığıyla söylemek isterim.

Ayrıca bu tür projelere katılmak isteyen fakat dil bariyeri olan herkese cesaret ve umut vermek istiyorum. İngilizcenizden emin olmasanız bile korkmadan projelere katılmanızın size sunacağı fırsatlar inanılmaz olacaktır. Bu tür fırsatları değerlendirdiğinizde hayatınızın en unutulmaz maceralarından birini yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Sevgiler,
Zeynep Rabia Bozkurt

Write a Message